Internet je plný zajímavých odkazů a materiálů, týkajících se česneku. Pokud chcete načerpat nějaké informace, zde je výběr některých z nich.

Česnek - zdroje dalších informací

Na serveru celostnimedicina.cz je několik velmi zajímavých článků o léčivých vlastnostech česneku, využití v medicíně jako preventivní opatření.

http://www.celostnimedicina.cz/cesnek-v-kuchyni-cerne-magii-medicine-a-chemicke-laboratori.htm
http://www.celostnimedicina.cz/cesnek-je-lepsi-v-prevenci-srdecnich-prihod-nez-statiny.htm
http://www.celostnimedicina.cz/to-nejlepsi-z-jarni-prirody-do-vasi-kuchyne-aneb-znate-medvedi-cesnek.htm

Poučný článek o medvědím česneku, zde hodně se vyskytujícím druhem a seznam rad, jak využít jeho léčivých vlastností k jarní očistě.

http://www.spektrumzdravi.cz/medvedi-cesnek-pro-jarni-detoxikaci

Obecný článek na wikipedii o česneku, jako rostlině. Součástí článku je vědecká klasifikace, identifikace, spolu s dalšími užitečnými odkazy na jiné druhy.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek

Další podrobný článek, tentokrát o Česneku kuchyňském, odkaz sem dávám hlavně proto, že se jedná o velmi rozšířený druh a jako bonus je v článku tabulka s obsahem živin, prvků a vitaminů, které česnek obsahuje.

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesnek_kuchy%C5%88sk%C3%BD

Poslední doporučený web se věnuje problematice pěstování českých odrůd česneku v našich klimatických podmínkách. Naleznete na něm spoustu užitečných informací, jak o pěstování česneku svépomocí, ale taky získáte určité povědomí o tomto odvětví a nabyté vědomosti vám mohou posloužit, jako pomůcka k rozeznání českého česneku od toho zahraničního.

http://www.cesneky.cz/