Kde koupit česnek? Možností je spousta a cenové rozpětí je široké, samozřejmě závisí na konkrétní formě, ve které si chcete česnek pořídit.

Zdravý česnek

Přírodní forma

Určitě není nutné uváděn, kde a jak koupit česnek v jeho původní formě, ale jen pro pořádek, ať to tu máme kompletní. Česnek lze pochopitelně koupit v každém obchodě a supermarketu a kdoví, kde všude ještě, ovšem pro nejvyšší kvalitu se vyplatí vyhledat nějakého místního pěstitele/zahrádkáře, případně se porozhlídnout po okolí, po nějakých farmářských trzích. Dostane se vám kvalitního česneku, místní odrůdy, s vysokým obsahem všech prospěšných látek.

Doplněk stravy – tinktura, olej

Pokud se nechcete pouštět do výroby tinktury nebo oleje sami, jistě se vyplatí navštívit některé lékárny, krámy se zdravou výživou a alternativní medicínou. Cenové rozpětí je poměrně vysoké, u těch až podezřele drahých kusů je třeba být velmi obezřetný, zda nekupujeme zajíce v pytli.

Doplněk stravy – extrakt, tablety, kapsle

Česnekové tablety jsou běžně dostupné v lékárnách nebo na internetu, prostřednictvím různých e-shopů. Samotné tablety jsou poměrně levné, nicméně jsou k dostání i různé komplexní výživové doplňky, u nichž je nutné počítat s vyšší cenou, která je třeba v případě výživových doplňků na míru odůvodněna tím, že kapsle kromě aktivních látek z česneku, obsahují i celou řadu dalších, tělu prospěšných vitaminů a minerálů, jen těch, které si sami zvolíte.