V jaké formě lze česnek aplikovat

Abychom mohli těžit z blahodárných vlastností česneku, musíme ho do sebe nějak dostat. Nabízí se nám několik možností. Samozřejmě nejjednodušší je přímá konzumace stroužků, jednou či dvakrát denně. Nicméně takové křoupání česneku s sebou přináší jisté nevýhody ve formě typického odéru z úst a citlivější jedinci si mohou nadměrnou konzumací přivodit zažívací potíže – častá konzumace této chutné a zázračné byliny totiž může být příčinou podráždění sliznice trávicího traktu.

Použití česneku

Česneková tinktura, olej

Jeden z několika způsobů zpracování česneku. Tinktury a oleje se z česneku vyrábějí už dlouhá léta. Výhodou je široké spektrum využití, převážně vnitřní, ale i vnější. Výhodou je poměrně snadná výroba i dostupnost. Zachovává si poměrně solidní účinnost v porovnání s přírodní formou česneku, oproti které má ale výhodu bezproblémové aplikace. Při požití nezanechává typický česnekový odér a riziko podráždění sliznice zažívacího traktu je mizivé.

Česnekové tablety

Ve většině případů se jedná o formu sušeného česneku, slisovaného do formy tablet. Zanechává si velkou část antibiotických a antibakteriálních vlastností přírodního česneku. Výhodou jest bezproblémová aplikace, nezanechává typický odér a není riziko alergické reakce ani podráždění sliznice.

Česnekový ocet

Prostá kombinace několika stroužků česneku, medu a jablečného octa dalekosáhlé způsoby využití a dokáže ulevit od celé řady potíží. Jak vnějších, tak i vnitřních.

Česnekové zábaly

Rozmělněný česnek rozetřít na obvaz, případně šátek a přiložit na postižené místo. Opatrně ale, kůže může reagovat, jako při popálení. V případě citlivějších osobo, nebo dětí, se doporučuje před aplikací promazat kůži olejem.

Multivitaminové tablety, doplňky stravy na míru

Aktivní látky z česneku se taktéž přidávají do různých komplexních suplementů výživy, zvláště kvůli jeho vysokému obsahu vitaminů v kombinaci s ostatními složkami.

Poměrně převratnou novinkou na trhu, je možnost využít služby, pomocí které si navrhnete vlastní potravinové doplňky. Prostě si sami rozhodnete, které další složky chcete mít v kapsli spolu s česnekem a zaplatíte jen za to, co budete skutečně využívat.